Wegańskie święta

Święta Bożego Narodzenia nieodzownie kojarzą nam się z ciepłem, radością, rodziną, a przede wszystkim feerią zapachów i smaków. Różnorodność oraz ogrom potraw sprawia, że nasz żołądek nie radzi sobie z obciążeniem. Powoduje to, że czujemy się ciężko. W ekstremalnych przypadkach zdarza się, iż musimy udać się do lekarza. W ten sposób cały czar i magia Świąt pryska. 

A przecież można by było inaczej….Aromatycznie, pysznie, różnorodnie, wykwintnie a do tego lekko i zdrowo.  

Współczesna filozofia slow food i slow life sprawiają, że mnóstwo osób podejmuje świadomy wybór zdrowego stylu życia. Świetnie w tą konwencję wpisuje się dieta wegańska. Niestety błędnie kojarzona jest z monotonią wynikającą z ograniczeń produktowych. Okazuje się jednak, że przy użyciu samych roślin można wyczarować cudowne świąteczne dania. Fantastyczną przygodą jest łączenie tradycji z nowoczesnością tworząc niebanalne dania. 

Jeżeli tylko masz ochotę spróbować czegoś nowego, a przede wszystkim zdrowego, zapraszamy do nas na warsztaty vege, których tematem przewodnim będą właśnie nadchodzące święta.

We współpracy z Justyną Szopą, pozytywnie zakręconą instruktorką yogi z Yoga Place pokażemy Ci jak przygotować wegańskie święta.

Termin warsztatów zbliża się nieubłaganie, tak samo jak Święta Bożego Narodzenia!

 

Pozdrawiam, 

Joanna Kieres

szef kuchni restauracji Nova Przestrzeń

wegańskie święta